Pacienti vdes nga një sfungjer

11 shkurt 10:58

Një pacient ka ndërruar jetë në Kaliforni pasi kirurgët i harruan një sfungjer në bark, njoftuan raportet nga Departamenti i Shëndetësisë.

Pacienti, emri dhe gjinia e të cilit nuk është identifikuar, pati një ndërhyrje kirurgjikale për një enë gjaku që i ishte bllokuar në fund të barkut.

Nuk konsiderohet si operacion i rrezikshëm, ndonëse është procedurë serioze, por për këtë pacient rezultoi fatale.

Lajme të sponsorizuara