Pacolli prezanton dëshmi për anulimin e aterimit në aeroportin ‘Adem Jashari’

28 prill 14:54

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR) dhe deputeti Behgjet Pacolli, ka reaguar përsëri për shkak të pamundësisë që të vjen në Kosovë nga Zvicra.

Ai nëpërmjet llogarisë se vet në “Facebook” ka thënë se fillimisht kishte leje për të ateruar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) “Adem Jashari”, por që i është anuluar.

Postimi i plotë i Pacollit:

Kjo është dëshmia se leja për aterim të cilën aeroplani im ka poseduar për aeroportin e Prishtinës (që ishte konform rregullave të BE-së dhe IATA) është anuluar.

Quote;

Dear Sir,

Pls be advise that for any other planned flight to Prishtina Airport you need to submit the official request again. Due to the situation, this request will be reviewed by the Minister of Infrastructure and also by the authorities of the Ministry of Health and Internal Affairs.

Thank you for your cooperation.

Unquote

Best regards,

Nexhat Bala

Civil Aviation Department

Ministry of Infrastructure and Environment

Republic of Kosovo

Tel: +381 38 20028105​​

________________________

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përhapja e koronavirusit rrezikon të shkatërrojë vendet në Afrikën Lindore,…