Pacolli uron ditën kombëtare të Zvicrës

01 gusht 2021 | 11:54

Kryetari i AKR-së, deputeti, Behgjet Pacolli, ka uruar Zvicrën me rastin e 730-vjetorin e ditës kombëtare.

“Sot është dita kombëtare e Zvicrës e cila shënon nënshkrimin e Kartës Federale në vitin 1291 ??Një shtet 730 vjeçar që ka qenë pranë nesh për një kohë të gjatë, një vend që ka ndikuar shumë edhe për mua. Mirënjohës për gjithçka! Urime!”, ka shkruar Pacolli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë pësuar…