Pamjet e rralla, çfarë mbeti në Notre Dame pas ferrit (FOTO)

17 prill 13:44

Zjarri shkatërrues që shkriu zemrat e francezëve dhe njerëzve nga e gjithë bota, la pas vulën e shkatërrimit në ndërtesën më të madhe mesjetare e cila i kishte shpëtuar kohës për 850 vjet me radhë.

Foto të rralla të marra nga ajri tregojnë çfarë la prapa ‘ferri’ në Notre Dame të Parisit, 2 ditë më pas.

Ajo që i ngushëllon francezët është fakti se struktura e ndërtesës nuk u prek nga zjarri, çka e bën të mundur rindërtimin e katedrales historike, edhe pse do të jetë e vështirë të rikthesh qindra vitet e historisë që e kanë shënjuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka thënë se…