Pantina tregon se a janë unikë deputetët e Vetëvendosjes (video)

29 dhjetor 22:30

Deputetja e VV-së, Shqipe Pantina, ka përshëndetur lirimin e Albin Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupit nga paraburgimi.

Pantina në “Ditë Mbas Dite” të “TV Rrokum” , ka thënë se nuk është e kënaqur me punën e Kuvendit.

“Nuk jemi mbledhë aq sa duhet dhe nuk janë thirrë seancat e rregullta javore, ndërsa disa seanca janë stërzgjatur, çka e ulë cilësinë e Kuvendit”, deklaroi ajo.

Pantina ka folur edhe per Demarkacionin, duke thënë se Qeveria duhet të gjejë zgjidhje për këtë situatë.

Ajo ka kritikuar numrin e madh të zëvendësministrave në Qeverinë Haradinaj.

“Numri i madh i zëvendësministrave e ngarkon buxhetin e Kosovës, por për më tepër e ka degraduar pozitën e zëvendësministrave”, ka thënë ajo.

Pantina ka folur edhe për zhvillimet e fundit në Vetevëndosje.

Pantina pranon se ka mendime të ndryshme në mes të Albin Kurtit dhe Dardan Molliqajt, por mohon se ka grupe në VV.

Emisioni i plotë:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i AAK-së në Pejë, Fatmir Gashi ka reaguar ndaj…