Paralajmërimi i Bill Gates: Pandemia e radhës, shumë më e rëndë sesa Covid-19

24 janar 19:45

Bill Gates ka paralajmëruar që bota duhet të jetë gati për pandeminë e radhës, që mund të jetë shumë më e rëndë sesa Covid-19.

I pranishëm në Institutin Lowy të Sidneit, miliarderi theksoi se liderët politikë duhet të lënë mënjanë keqkuptimet dhe të punojnë së bashku për t’u përgatitur për virusin e radhës.

“Me pandeminë që kaluam u treguam budallenj, nuk kishim pajisjet e duhura, ashtu siç i kemi për zjarret apo tërmetet”, tha Gates./a2cnn

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Hajdar Sutaj Ishte fillim viti 1998 pak ditë pas…