Parashikimi i motit për vikend

05 janar 20:52

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat do të jenë mbi vlerat e mesatareve në të dy vlerat ekstremale. Minimalet do të lëvizin nga -1deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare”, është thënë në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkrimi i keq i mjekëve është një nga çështjet më…