Pas basteve, Qeveria e Shqipërisë ndalon edhe pijet energjike për personat nën 18 vjeç

25 tetor 2018 | 11:00

Pas nismës për heqjen e kazinove dhe basteve, Qeveria e Shqipërisë ka prezantuar në Kuvend një nismë për kufizimin e tregtimit të pijeve energjike dhe pijeve të gazuara me sheqer të shtuar për personat nën 18 vjeç.

Erion Braçe ka thënë nga foltorja e Kuvendit se do të kufizohet edhe reklamimi agresiv për këto produkte.

Sipas mazhorancës, kjo nismë do t’i bëjë mirë shëndetit të njerëzve dhe shëndetit të financave të tyre, raporton “Top Channel”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Supermodeluesja e famshme Gigi Hadid ka shkëlqyer e veshur me…