Pas Trumpit, Haradinaj pranon urime nga May

10 janar 10:18

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar urim për festat e fundvitit nga kryeministrja britanike, Theresa May.

Haradinaj është shprehur i lumtur me marrëdhëniet, siq i quajti ai të shkëlqyera me Britaninë.

Postimi i plotë i tij në “Facebook”:

Mëngjesin e sotëm, pata kënaqësinë të pranoj urim për festat e fundvitit nga Kryeministrja Britanike, Theresa May. Tani kur po hyjmë në dekadën e dytë të marrëdhënieve të shkëlqyera bilaterale me Britaninë e Madhe, më shumë se kurrë ekziston vullneti i ndërsjellë për fuqizimin e miqësisë dhe intensifikimin e partneritetit ndërmjet popujve dhe shteteve tona. Poashtu, falënderoj homologun tim hungarez Viktor Orban, anëtaren e Komisionit Europian Violeta Bulc dhe ambasadorin japonez në Austri Kiyoshi Koinuma, për urimet e përzemërta.

  

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Epoka e re” riboton fjalimin e veprimtarit Ismet Sylejmanit të…