PDK-ja nis fushatë të re me billboard të Veselit me presidentët Trump dhe Clinton

29 shtator 2019 | 13:10

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli është i vetmi kandidat për kryeministër në këtë garë për zgjedhjet e 6 tetorit që ka një fotografi me presidentin e SHBA-së, Donald Trump.

Pikërisht me të dhe ish presidentin amerikan, Bill Clinton, Veseli ka hapur fushatën e re, të cilën PDK e ka pagëzuar “Ta ndërtojmë të ardhmen, së bashku”.

Veseli është lideri që më së shumti në këto zgjedhje është duke përmendur rëndësinë e ruajtjes dhe zhvillimit të marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në PDK kanë thënë se Amerika është gjithçka për Kosovën, ishte gjithmonë përkrah popullit të Kosovës dhe përcaktues për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Sipas PDK-së, lideri i tyre, Kadri Veseli është i përkushtuar për forcimin e partneritetit të saj me amerikanët në funksion të zhvillimit të Kosovës.

“Ne do të forcojmë partneritetin me amerikanët dhe së bashku do të luftojmë korrupsionin dhe do të zhvillojmë ekonominë”, janë përgjigjur Zyra për Informim e PDK-së në pyetjet tonë për vendosjen e billbordëve me dy presidentët amerikan.

Tash e disa ditë PDK-ja dhe lideri i tyre, Kadri Veseli iu kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të zgjedhin ndërmjet një qeverie me PDK-në, e cila e ka mbështetjen amerikane për luftën kundër korrupsionit dhe zhvillimin ekonomik, apo për një qeveri të izolimit dhe korrupsionit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Selena Gomez së fundmi ka folur për betejat me shëndetin…