Pensionohet Sneijderi

13 gusht 15:51

Wesley Sneijder i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në moshën 35-vjeçare.

Pas mbylli kontratën sezonin e kaluar me skuadrën e Al – Gharafa-s në Katar, Wesley Sneijder u afrua në klubin e qytetit të tij Utrehtit, ku do të jetë pjesë e drejtuesve të skuadrës.

Ai mban rekordin në kombëtaren holandeze me 134 ndeshje të luajtura dhe ka luajtur me Ajax, Real Madrid, Inter ku fitoi edhe Ligën e Kampionëve, Galatasarayn dhe Nice.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja Katy Perry është duke u përballur më një akuzë…