Për tri ditë 757 persona kërkuan ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente

23 maj 13:05

Tri ditët e fundit të javës së shkuar ishin të ngarkuara për Klinikën Emergjente në QKUK, e cila ka trajtuar 757 persona me probleme të ndryshme shëndetësore.

Prej tyre, 154 pacientë kanë marrë tretmanin e nevojshëm mjekësor në Dhomën e Reanimimit (Dhomën e Kujdesit të Avancuar Emergjent), ndërsa janë regjistruar edhe 224 raste internistike dhe 128 raste kirurgjike.

Si pasojë e lëndimeve të marra në aksidente

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Blerta Veseli është vajza nga Kosova, e cila në tetor…