Përfundon baraz derbi Tirana – Partizani, shënon futbollisti nga Kosova

03 dhjetor 2023 | 22:30

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit që përfundoi me rezultatin 1-1.

Në ndeshjen spektakolare të zhvilluar të dielën mbrëma në stadiumin “Air Albania” në Tiranë,

Golin e parë për Tiranën e realizoi futbollisti nga Kosova, Florent Hasani.

Ai realizoi në pjesën e parë. Ndryshe, Partizani barazoi shifrat me golin e shënuar nga Keko në pjesën e dytë.

Kjo ndeshje u zhvillua në prani të një numri të konsiderueshëm tifozësh, e sfida u ndërpre në disa raste për shkak të hedhjes së gjësendeve në fushë.

Momentalisht Egnatia kryeson e vetme kampionatin shqiptar me 33 pikë, katër më shumë se Partizani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Samadrexha nuk ka lejuar befasi të dielën në Gjakovë ndaj…