Pjesa e parë: Kosovë – Bullgari, 0-1

25 mars 2019 | 21:33

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2016” në mes Kosovës dhe Bullgarisë.

Pavarësisht dominimit në të gjitha mënyrat të ekipit përfaqësues të Kosovës  këtë pjesë e fituan bullgarët me rezultat 0-1.

Tri raste të mira shënimi i pati në Kosova, ku dy gjuajtje të Rashicës dhe Celinës i ndali portieri mysafir, kurse Rashica arriti të kaloi edhe portierin Nikolai Mihaylov, por ishte një mbrojtës që e devijoi topin në korner. Në minutën e 39-të, Bullgaria e shënoi golin e epërsisë nëpërmjet Vasil Bozhikov.

Përndryshe atmosfera në stadiumin e stërmbushur “Fadil Vokrri” është e jashtëzakonshme.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“LIBRI I LUFTËS” i gazetarit të njohur NUHI BYTYÇI është…