Pjesa e parë: Portugalia në epërsi të dyfishtë ndaj Turqisë

22 qershor 2024 | 18:53

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Portugalisë dhe Spanjës në Euro 2024.

Rezultati pas 45 minutave të parë është 2:0 për Portugalinë.

Bernardo Silva kaloi portugezët në epërsi në minutën e 21-të të takimit.

E shtatë minuta më vonë, Turqia ia komplikoi punët vetes, me Akaydin që shënoi autogol.

Fituesi i këtij dueli kualifikohet qysh sot në fazën e eliminimit direkt në Euro 2024.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Objektet energjetike të Ukrainës janë nën një sulm masiv nga…