Pjesa e parë: Sllovakia në epërsi ndaj Ukrainës

21 qershor 2024 | 15:57

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Sllovakisë dhe Belgjikës, e vlefshme për xhiron e dytë të fazës së grupeve në Kampionatin Evropian.

Rezultati pas 45 minutave është 1:0 për sllovakët. Goli i vetëm në pjesën e parë erdhi në minutën e 17-të kur realizoi Schranz.

Me një fitore eventuale sot, Sllovakia do të kualifikohej në fazën e nokautit, pasi që në ndeshjen e parë e mundi Belgjikën 1:0.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndërtimi i rrugës Mitrovicë-Prishtinë është në avancim, ku po punohet…