Plagoset me armë kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico

15 maj 2024 | 15:16

Televizioni britanik, “BBC”, ka raportuar se kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico është qëlluar me armë dhe është plagosur.

Ndërsa mediet sllovake raportojnë se Fico është dërguar në spital.

Incidenti ka ndodhur në qytezën Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit Bratisllavë, sipas televizionit “TA3”.

Ky televizion ka bërë me dije se një i dyshuar është arrestuar.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur në takim nga…