Plazh edhe në fund të tetorit, turistët e huaj dhe vendas shijojnë detin e Vlorës

30 tetor 12:49

Edhe pse një muaj na ndan nga dimri, plazhi në Vlorë ende vazhdon.

Në qytetin bregdetar të Vlorës ka ende turistë të huaj dhe vendas që frekuentojnë plazhin dhe temperaturat 25-27 gradë për ta janë normale për të bërë banjo dielli.

“Jam nga Polonia. Ndodhem ne Vlorë rastësisht teksa po udhëtonim rastësisht përgjatë bregut shqiptar”, thotë një turist.

“Për ne Vlora është e mrekullueshme. Vlora me këto temperature është ka qe bukur, tek ne në Poloni tempraturat mund të jenë 5 gradë, ndërsa këtu është krejt ndryshe”, thotë turisti.

Parashikimi i motit flet për ulje tempraturash në ditët në vazhdim, por prenotimet në Vlorë tregojnë se ka ende turistë nga vende më të ftohat që e gjejnë idelae për plazh këtë kohë./TCh/

Top Channel / Plazhi i vjeshtës/Në brigjet e Jonit turistët e huaj vazhdojnë ende të bëjnë plazh

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar ashpër Rusinë për pezullimin e…