PLK-ja preferon koalicion parazgjedhor me PDK-në

24 gusht 2019 | 12:44

Partia Liberale e Kosovës (PLK), e cila më parë ishte drejtuar nga Gjergj Dedaj, ka shprehur preferencat e saj për një koalicion parazgjedhor me Partinë Demokratike të Kosovës.

PLK-ja nëpërmjet një komunikate për medie ka thënë se pa PDK-në nuk mund të mbyllen proceset historike të shtetit të Kosovës.

“Partia Liberale e Kosovës, si subjekt i traditës shtetformuese, konsideron se subjektet politike kosovare, në këtë fazë paraelektorale, duhet të dëshmojnë pjekuri, urtësi dhe demokraci”, është thënë në komunikatën e PLK-së.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Burime të “Top Channel”  kanë bërë me dije se reshjet…