Pogba reagon për dënimin me 4 vite: Jam i tronditur, do e apeloj në KAS

01 mars 2024 | 09:52

Paul Pogba u dënua sot me katër vite pezullim për përdorim dopingu, duke mbyllur thuajse karrierën e tij. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ai ka bërë të qartë se do i drejtohet KAS për të gjetur drejtësinë.

“Unë jam informuar sot për vendimin e Gjykatës Kombëtare Antidoping dhe besoj se dënimi nuk është korrekt. Jam i trishtuar, i tronditur dhe zemërthyer që më është hequr gjithçka që kam ndërtuar në karrierën time futbollistike si profesionist.

Kur të jem i lirë nga kufizimet ligjore, historia e plotë do të bëhet më e qartë, por unë nuk kam marrë asnjëherë me ndërgjegje të plotë ndonjë suplement që thyen rregulloret anti-doping.

Si një sportist profesionist, unë nuk do të bëja asgjë për të përmirësuar performancat e mia duke përdorur substanca të palejuara dhe nuk kam treguar asnjëherë mungesë respekti apo nuk kam mashtruar kolegët sportistë apo mbështetësit e ndonjë prej skuadrave për të cilat kam luajtur apo kam qenë kundërshtar.

Si pasojë e vendimit që është bërë publik sot, unë do ta apeloj para Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv”, shkruan Pogba në postimin në rrjetet sociale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri Driton Kuka ka thënë se programi “Kosova shteti i…