Policia ndaloi 25 persona që nuk respektuan masat kundër koronavirusit

18 maj 09:40

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 25 persona. Arrestimi i tyre është bërë si rezultat i moszbatimit të vendimeve të marra nga ana e institucioneve për parandalim të përhapjes së COVID-19. Prej 25 të arrestuarve, 15 prej tyre u arrestuan vetëm në Mitrovicë, 4 në Prizren, 3 në Prishtinë, 2 në Gjakovë dhe 1 në Pejë.

 Rastet e plota sipas raportit të policisë:

Rr. Dëshmorët e Kombit, Prishtinë 17.05.2020 – 01:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar.

Rr. Dëshmorët e Kombit, Prishtinë 17.05.2020 – 01:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar.

Rr. Bill Klinton, Prishtinë 17.05.2020 – 02:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar.

Fsh. Korishe, Prizren 17.05.2020 – 12:35. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar.

Rr. Brigada 125, Prizren 17.05.2020-14:05. Tre të dyshuar meshkuj kosovar janë shoqëruar në stacion policor pasi që të njëjtit nuk kanë respektuar masat e marrura nga Ministria e Shëndetësisë. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Rr. Elez Geci dhe Maxhun Berisha, Deçan 16.05.2020 – 22:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rr. Xhelal Hajda, Rahovec 17.05.2020 – 08:35. Është shoqëruar në stacion policor i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar.

Rr. Xhelal Hajda, Rahovec 17.05.2020 – 08:40. Është shoqëruar në stacion policor i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar.

Mitrovicë 16.05.2020- 22:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë duke mbajtur të hapur lokalin e tij, në të cilin kishte katërmbëdhjetë persona të tjerë të cilëve nga inspektorët komunal u janë shqiptuar gjoba. I dyshuari gjatë arrestimit ka kanosur inspektorët. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një draft-rezolutë e përkrahur nga Bashkimi Evropian dhe Australia, me…