Policia raporton për aksidentin me fatalitet në rrugën “C”

29 nëntor 2023 | 08:38

Mbrëmë ka ndodhur një aksident me fatalitet në rrugën “C”, pasi një grua është goditur me veturë nga një person.

Sipas policisë, deri tek aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në obduksion, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe, pas intervistimit, është dërguar në mbajtje.

“Rruga C, Prishtinë 28.11.2023 – 18:49. Një femër kosovare – këmbësore ka vdekur pasi është goditur nga një veturë që drejtohej nga i dyshuari mashkull kosovar. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor. Aksidenti dyshohet se ka ndodhur për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në obduksion ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë. /

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
E. S., zyrtar policor, dje iu caktua masa e paraburgimit…