Portieri i Manchester Cityt: Urime Kosovë

20 nëntor 23:41

Portieri i Manchester Cityt, Arjent Muriq ka debutuar për Përfaqesueën e Kosovës në futboll. Gjiganti i portës e zevendesoi kapitenin Samir Ujkani, kurse dy herë ishte vendimtar që “Dradanët” nuk pësuan gol.

Pas përfundimit të ndeshjes, Muriq ka deklaruar: “Ishte lojë e mirë dhe jam i lumtur që jam këtu, e uroj gjithë shtetin e Kosovës. Stadiumi ishte plotë, dhamë gjithçka që të fitojmë. Ndjehem mirë, kemi marr një rezultat të mirë dhe jam i lumtur për skuadrën”.

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kreu i FFK-së, Agim Ademi, ka thënë se është i…