Posthumusi vlerëson lartë futbollistet e Lepencit

25 prill 13:44

Holandezi Erwin Posthumus zyrtarisht ka nisur punën tek klubit i futbollit KF Lepenci në konkurrencën e femrave.

KF Lepenci nëpërmjet një njoftimi për medie bënë me dije se trajneri nga Volendam, ka mbajtur seancën e parë në skuadrën e Lepencit.  “Ashtu siç informuam ditë më parëm trajneri i ekipit, Erwin Posthumus, ka mbajtur treningun e parë me ekipin e vajzave, i cili ishte shumë i kënaqur me talentin e futbollisteve dhe gjithashtu interesimin shumë të madh të vajzave për t’u marrë me futboll, ku prezente ishin 32 futbolliste”, thuhet në njoftimin e KF Lepenci.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll e mposhti skuadrën e…