​Presidenti Begaj: Shqipëria do të jetë zëri i Kosovës

28 nëntor 11:06

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka thënë se Shqipëria do të vazhdojë të mbështesë Kosovën dhe do të jetë zëri i saj.

Në ceremoninë e festimit të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë në Vlorë, Begaj ka thënë se kombin shqiptar i bashkon aspiratat euro-atlantike.

Para krerëve institucional të Kosovës, presidenti shqiptar tha se pavarësia e Shqipërisë mbetet vepra më e madhe e kombit shqiptar.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të certifikojë kandidatët për…