Presidenti Begaj, vjen në Kosovë për një vizitë dyditore

23 qershor 2024 | 08:28

Presidenti i Republikës Bajram Begaj nisi sot një vizitë dyditore në Kosovë.

Sipas një njoftimi zyrtar, presidenti shqiptar do të vizitoj 3 komuna: Deçanin, Junikun dhe Drenasin.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të vizitojë Deçanin. Në ora 11:00, Begaj do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Gllogjan. Ndërsa nga ora 12:00, do të shpallet “Qytetar Nderi” i komunës së Deçanit.

Gjatë kësaj vizite, presidenti Begaj, do të nderojë, ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të rënë gjatë luftës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Turqisë, Vincenzo Montella komentoi humbjen 0-3 ndaj Portugalisë.…