Presidenti i Këshillit Evropian sot viziton Kosovën

26 prill 11:01

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, sot do ta vizitojë Kosovën, ku do të takohet me presidentin Hashim Thaçi.

Pas takimit, Tusku dhe Thaçi në orën 12:45 do të mbajnë një konferencë për medie, por që nuk do të lejohen pyetjet nga gazetarët.

Qëllimi kryesor i vizitës është përgatitja për Samitin BE-Ballkan Perëndimor në Sofje, i cili do të mbahet më 17 maj.
Takimi Tusk-Thaçi do të jetë një mundësi për të diskutuar marrëdhëniet bilaterale me Bashkimin Evropian.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një gjykatë turke ka dënuar 13 gazetarë me burgim, nën…