Presidenti Meta takon ish-presidenten Jahjaga

16 maj 15:21

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar sot ish-presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Meta në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se fuqizimi i rolit të gruas në të gjitha fushat e jetës, mbetet një sfidë që meriton më shumë angazhim.

“Takim i përzemërt me ish-presidenten, Atifete Jahjaga. Fuqizimi i rolit të gruas në të gjitha fushat e jetës, mbetet një sfidë që meriton më shumë angazhim dhe vëmendje nga të gjithë”, ka shkruar Meta.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, i…