Presidenti publikon fotografi me komandantin legjendar Adem Jashari dhe Kadri Veselin

06 mars 13:03

Me rastin e 20-vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka publikuar fotografi me komandantin legjendar Adem Jashari, të realizuara në mars të vitit 1993 në kryeqytetin e Shqipërisë.

“Krenarë me Epopenë e UÇK-së! Në fillimet e rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, së bashku me komandantin legjendar, Adem Jasharin, Kadri Veselin dhe Jakup Nurën. Tiranë, mars 1993”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Fotografia e Hashim Thaçi

Fotografia e Hashim Thaçi

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Avokati mbrojtës i Fatmir Limaj, Tahir Rrecaj, ka kërkuar që…