Presidenti Thaçi dekoron Shukri Bujën

21 shkurt 15:07

Ish-anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja, është dekoruar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Thaçi i ka ndarë dekoratë ish-kryetarit të Lipjanit, Shukri Buja, i cili gjatë luftës ishte komandant i Zonës Operative të Nerodimës.

Buja është dekoruar për kontributin e tij dhënë gjatë luftës dhe për pavarësinë e vendit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur të…