Presidenti Thaçi: Me mikpritjen tonë i fituam zemrat e botës

17 nëntor 17:09

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të ndeshjes Kosovë-Angli, ka thënë se me mikpritjen qytetarët e vendit tonë kanë fituar zëmrat e botës.

Ai ka thënë se sonte Kombëtarja e Kosovës duhet ta mposhtë atë të Anglisë.

“Me mikpritjen tonë i fituam zemrat e botës, ndërsa sonte duhet ta fitojmë edhe betejën në fushën e gjelbër kundër Anglisë. Krenar me kombëtaren tonë dhe tifozët e flaktë. Përpara Kosova!”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Me mikpritjen tonë i fituam zemrat e botës, ndërsa sonte duhet ta fitojmë edhe betejën në fushën e gjelbër kundër Anglisë. Krenar me kombëtaren tonë dhe tifozët e flaktë. Përpara Kosova! HTH

Gepostet von Hashim Thaçi am Sonntag, 17. November 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Që nga pranimi ndërkombëtar i Federatës së Kosovës në Futboll,…