Promovohet Juniku nga gazetarë korean

25 maj 2018 | 18:52

Në komunën e Junikut po qëndrojnë shumë gazetarë të mediumeve të ndryshme nga Korea e Jugut. 

Ata janë pritur ngrohtësisht nga kryetari i kësaj komune Agron Kuçi me bashkëpunëtor. 

Gazetarët kanë vizitur Kullat e Junikut si dhe janë ushqyer me ushqime tradicionale vendase.

Qëllimi kryesor i kësaj vizite është promovimi i potencialeve turistike që ofron Juniku dhe Kosova për turistët e mundshëm nga shteti i Koresë së Jugut. 

Motoja e Junikut është “Juniku vërtet unik”

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka…