PS-ja shkarkon 11 kryetarë degësh në rrethe

23 tetor 10:24

Mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste përfundoi me shkarkimin e 11 kryetarëve të degëve në rrethe, për mospërmbushje detyrash e objektivash, neglizhencë dhe shthurje në ato degë bashkiake ku drejton opozita.

Elisa Spiropali doli përpara mediave pas mbledhjes, duke thënë se ka pasur shkarkime për shkak të “degradimit të marrëdhënies pushtet lokal-qytetarë”.

Spiropali tha se lista e të shkarkuarve do të bëhet publike për mediat më vonë.

Përsa i përket çështjes së drejtorëve, do të jenë drejtuesit politikë ata që do të jenë më prezentë në territor dhe do të bëjnë analizën e çdo drejtorie rajonale, raporton “Top Channel”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka…