PSG-ja shkarkon Pochettinon

05 korrik 13:16

Paris Saint-Germain ka konfirmon se i ka dhënë fund bashkëpunimit me Mauricio Pochettinon.

Trajneri argjentinas dhe stafi i tij i ishin bashkuar klubit kryeqytetas në janar të vitit 2021. Ai bëri 84 ndeshje në të gjitha garat në bankinën parisienë.

Nën drejtimin e tij, Paris Saint-Germain fitoi titullin në vitin 2020, Kupën e Francës 2021 dhe titullin e 10-të të kampionatit francez në historinë e tij, prillin e kaluar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I dërguari special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor,…