Publikohet çmimorja e re e derivateve për 24 orë

28 tetor 11:08

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 24 orët e fundit.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.73 euro për litër, i benzinës me 1.40 euro dhe i gazit me 0.72 euro, pra nuk ka ndryshim me një ditë më parë.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së premtes për 24 orë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka folur për kritikat e…