Qeveria suedeze në panik, ushtria merr në kontroll portin në Gotland

14 janar 15:06

Qeveria e Suedeze ka dhënë urdhër që ushtria ta merr në kontroll portin në Gotland, pasi tri anije ruse zbarkuese lundruan në Detin Baltik në fillim të kësaj jave.

Në Gotland ushtarët suedez janë duke patrulluar në vende të ndryshme, duke përfshirë portin dhe aeroportin në Visby.

Këto hapësira janë duke u patrulluar nga ushtarët të asistuar edhe nga qentë.

Shefi i Operacioneve të Forcave të Armatosura Suedeze, gjenerali Michael Claesson ka thënë për “Aftonbladet” se masat në Gotland kanë të bëjnë me aktivitete të dukshme dhe të fshehura.

No description available.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka folur për media…