Quartararo arrin edhe një fitore në Grand Prixin e Katalonisë

27 shtator 17:25

Piloti i Yamahas, Fabio Quartararo, ka regjistruar një tjetër sukses këtë edicion. Grand Prixi i Katalonisë i ka takuar pilotit francez Fabio Quartararo, i cili prapa vetes la Mir dhe Rins.

Anëtari i Yamahas me këtë fitore ka dëshmuar se vazhdon të jetë emri kryesor për titullin e kampionit, në mungesë të Marc Marquezit, ky i fundit që pësoi një dëmtim në fillim të kampionit.

Me fitoren në këtë garë, Quartararo tashmë prin në kampionatin me tetë pikë më shumë sesa Joan Mir. Alex Rins kompletoi podiumin në garën e sotme, duke u bërë kështu piloti i 13 që arrin podiumin këtë edicion.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Iker Casillas është rikthyer të flasë për largimin e tij…