Ragip Xhaka uron 24-vjetorin e themelimit të gazetës “Epoka e re”

25 janar 2024 | 16:10

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Dega në Zvicër, Ragip Xhaka, babai i dy sportistëve më të mirë shqiptarë, Granit dhe Taulant Xhaka, ka uruar për 24-vjetorin e themelimit të gazetës “Epoka e re”.

Ai në profilin e vet në “Facebook” ka shkruar se gazeta “Epoka e re”, është gazetë që bëri epokë në gazetarinë shqiptare.

“Zë artikulues i informimit të drejtë, kritikës dhe zhivllimit të të menduarit dhe të shkruarit gazetaresk. E themeluar nga z. Muhamet Mavraj, lideri më kyq i lëvizjes studentore që bëri epokë në kulturën gazetareske. Urime 24 vjetori. Suksese dhe mbarësi”, ka shkruar Ragip Xhaka.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ariana Musliu-Shoshi, ka…