Rama ngushëllon familjen e Drinit

10 dhjetor 08:42

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar për vdekjen e mjekut të njohur Drini Dobi. Ai me anë të një statusi në “Facebook” Rama ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e të ndjerit. “Doktor Drini Dobin nuk e kam njohur personalisht nga afër, por kam dëgjuar për të fjalët më të mira nga të gjithë dhe pamjen e tij të butë e kujtoj mirë. Së fundmi kam ndjekur përmes ministres, Ogertës, ecurinë e përballjes së tij me Armikun e Padukshëm, e më pas vështirësinë e madhe të krijuar nga ndërlikimet që u shfaqën në gjendjen shëndetësore të mjekut të nderuar”. “Është e madhe keqardhja për çdo jetë të humbur në harkun e këtij viti të pamëshirshëm ndaj shëndetit të njeriut, por humbja e shpëtimtarëve e kujdestarëve të jetës, siç ishte edhe Doktor Drini, krijon ndjesinë pështjelluese të një boshllëku të veçantë. Me këtë ndjesi e me lutjen që të prehet në paqe, i përcjell ngushëllimet e mia vëllazërore familjes, miqve e kolegëve të tij. Rrofshin dhe e kujtofshin gjithmonë”, ka shkruar ai.

Sipas mediave në Shqipëri, mjeku Drini Dobi ka humbur jetën nga koronavirusi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
  Një rast jashtëzakonisht unik, i padëgjuar më herët në…