Rama-Tsipras, diskutohet partneriteti strategjik

25 janar 13:57

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me homologun e tij grek, Alekis Tsipras në Davos të Zvicrës, në kundër të Forumit Ekonomik Botëror.

Ka qenë vet Rama që ka publikuar në “Facebook” videon e takimit me Tsiprasin në të cilën ka shkruar: “Davos, me kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras, për progresin e bërë deri më tani përmes dialogut dypalësh; në adresimin e çështjeve të bartura të së shkuarës, në funksion të çeljes së një kapitulli të ri partneriteti strategjik për të ardhmen”.

Sipas Ramës, objektivi i përbashkët është finalizimi i dialogut dhe nënshkrimi në pranverë i Dokumentit të partneritetit strategjik në Tiranë. (TCh)

.

Davos – Me Kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras, për progresin e bërë deri më tani përmes dialogut dypalësh; në adresimin e çështjeve të bartura të së shkuarës, në funksion të çeljes së një kapitulli të ri partneriteti strategjik për të ardhmen? Objektivi i përbashkët finalizimi i dialogut dhe nënshkrimi në pranverë i Dokumentit të Partneritetit Strategjik në Tiranë ????

Posted by Edi Rama on Donnerstag, 25. Januar 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi, i…