Rama uron ShBA-në: Zoti të bekoftë!

04 korrik 2023 | 09:08

Kryeministri Edi Rama ka uruar ShBA-në me rastin e 247-vjetorit të pavarësisë me disa fotografi të shkrepura ditën e djeshme gjatë ceremonisë së pritjes së ish-presidentit amerikan Bill Clinton në Tiranë. “Gëzuar 4 Korrikun Amerikë. Zoti të bekoftë!”, ka shkruar kreu i qeverisë krahas fotografive në Facebook.

Clintoni mbërriti mesditën e djeshme në Aeroportin “Nënë Tereza”, ndërsa u prit nga kryeministri Edi Rama në një ceremoni zyrtare në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Rama e nderoi ish-presidentin amerikan me “Yllin e Mirënjohjes Publike”, duke theksuar rolin që ai pati për çlirimin e Kosovës.

Clintoni fitoi zemrat e shqiptarëve në vitin 1999, kur bindi NATO-n të bombardonte Serbinë e të çlironte Kosovën. Ai vendim ndryshoi kursin e gjithë rajonit, por sidomos jetën e miliona shqiptarëve në Kosovë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas betimit dhe marrjes zyrtarisht të detyrës së kreut të…