Real ‘e hedh’, Arsenal ofron 40 milionë për Benzema-n

26 dhjetor 22:24

Arsenal përsëri përmendet se ka bërë ofertë për yllin e Real Madrid, Karim Benzema.

Sipas Don Balon, topçinjtë nuk ofrojnë më shumë se 40 milionë euro për francezin.

Real Madrid është i interesuar që ta shesë atë pas formës jo të mirë që po kalon dhe veçanërisht pas paraqitjes ndaj Barcelonës së fundmi.

Florentino Perez ka deklaruar në anën tjetër se Benzema vlenë më shumë se 40 milionë.

Kurse Arsenal është gati të sakrifikojë këtë shumë parash, pasi që Alexis Sanchez pritet që të largohet që në afatin e janarit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këshilltari për media të kryeministrit, Ramush Haradinaj, Halil Matoshi ka…