Reali e shkatërroi Celta Vigon

12 maj 22:46

Real Madrid e ka shkatërruar Celta Vigo, pasi e mposhti me rezultat 6-0, në ndeshjen e fundit të luajtur në “Santiago Bernabeu” për këtë edicion të La Ligës.

Gareth Bale shënoi dy gola, kurse nga një e shtuan Achraf Hakimi dhe Toni Kroos, kurse një autogol e shënoi Sergio Gomez Sola. Ndeshjen e fundit Reali në këtë kampionat e zhvillon në fushën e Villerrealit.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KB Bashkimi ka mposhtur KB Sigal Prishtina në ndeshjen e…