Reali fiton ndeshjen e parë ndaj Numancias

04 janar 2018 | 23:20

Reali ka fituar ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Kupën e Mbretit ndaj Numancias 0 me 3.

Dy golat e parë për “Mbretërit” u shënuan nga penaltia. Gareth Bale e konkretizoi të parën, kurse Isco të dytën. Në fund të takimit shënoi edhe Borja Mayoral për rezultatin përfundimtar.

Takimi i kthimit zhvillohet javën e ardhshme në Bernabeu.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Derbi londinez ndërmjet Tottenhamit dhe West Hamit nuk ka dhënë…