Reali nuk heq dorë nga transferimi i Mbappes

12 janar 12:23

Real Madridi nuk ka hequr dorë nga transferimi i sulmuesit të PSG-së, Kylian Mbappe.

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi madrilen është duke planifikuar një kontratë për sulmuesin. Mbappe që ka kontratë deri në vitin 2022 me PSG-në nuk e ka vazhduar ende atë.

Sulmuesi thuhet se nuk ka nisur ende bisedimet dhe këtë situatë po tentojnë ta shfrytëzojnë madrilenët për ta bindur lojtarin të transferohet në Spanjë. Edhe trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, thuhet se i ka bërë të ditur presidentit Florentino Perez se e dëshiron Mbappen. Klubi francez për ta liruar Mbappen po kërkon rreth 200 milionë euro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj…