Regjisori amerikan dokumentar për Zahir Pajazitin (Video)

14 qershor 17:27

Skenaristi dhe regjisori amerikan, Douglas Beck dhe regjisori i ri, Valdrin Fetahu nga Podujeva kanë realizuar një dokumentar me titull “Mjaltë nga Shkëmbi” që i kushtohet heroit të kombit, Zahir Pajaziti.

Dokumentari “Mjaltë nga Shkëmbi” do të shfaqet premierë më 19 qershor në ditën e çlirimit të Podujevës nga okupatori serb.

Ky film dokumentar do të kujdeset ta zbulojë profilin njerëzor të Zahirit duke intervistuar familjen, miqtë dhe bashkëpunëtorët që e njihnin Zahir Pajazitin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Bundestagut gjerman, Wolfgang Shauble, i ka dërguar një…