Reka takohet me ambasadoren e ShBA-së në OKB në kuadër të debatit mbi të ardhmen e politikës së jashtme amerikane

21 qershor 2024 | 14:50

Shefi i Misionit në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Nju-Jork, ambasador Blerim Reka është takuar me përfaqësuesen e përhershme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Linda Thomas Greenfield.

Reka ka thënë se me ambasadoren amerikane është takuar në kuadër të debatit mbi të armen e politikes së jashtme amerikane.

“Me ambasadoren Linda Thomas Greenfield, përfaqësuese e përhershme e ShBA-së në OKB, mbrëmë në debatin në NCAFP, mbi të ardhmen e politikës së jashtme amerikane dhe multilateralizmin”, ka shkruar Reka në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i…