Rekord në Dubai, filxhani i çajit më i madh në botë

29 janar 2018 | 11:06

Dubai ka thyer sërish një tjetër rekord botëror, këtë herë duke krijuar filxhanin më të madh të çajit në botë.

Filxhani i çajit është 3.66 metra i lartë dhe ka një diametër prej 1.42 metrash. Ky filxhan mund të mbajë një volum prej 5 000 litrash. Për ta mbushur filxhanin u përdorën 155 kilogramë çaj, 270 kilogramë qumësht pluhur dhe 360 kilogramë sheqer.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
E ardhmja e Cristiano Ronaldos mund të jetë te skuadra…