Rezultati final: Kaq vota morën Vitia, Rama dhe Ismiali më 17 tetor

28 tetor 12:40

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave.

Sipas këtyre rezultateve, kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Vetëvendosjes, Arben Vitia ka marrë 36 mijë e 818 vota, ai i LDK-së, Përparim Rama ka marrë 25 mijë e 252 vota dhe Uran Ismaili i PDK-së ka marrë 18 mijë e 771 vota.

Më këto rezultate, Vitia dhe Rama do të ballafaqohen në balotazh më 14 nëntor.

 

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare…