Roma fundos Barçën për gjysmëfinalen e “Championsit”

10 prill 2018 | 22:40

Roma ka shkaktuar befasi në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve duke eliminuar Barcelonën në çerekfinale.

Romakët në ndeshjen e parë u mposhtën 4 me 1 ndërsa sonte mposhtën spanjollët me rezultat 3 me 0 për të siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare evropiane.

Edin Xheko nisi serinë e golave në minutën e gjashtë, derisa Daniele De Rossi rriti shpresat e romakëve për kualifikim kur realizoi nga penaltia në minutën e 58.

Heroi i italianëve ishte mbrojtësi grek Kostas Manolas, i cili realizoi golin e tretë dhe vendimtarin në këtë takim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka deklaruar…